Zdravím naše věrné fanoušky, ale i všechny ty, kteří si o nás chtějí jen něco přečíst. Kromě pozdravení bych všem rád popřál v novém roce jen to nejlepší. Po skončení sezóny 2018, kterou jsme zakončili na třetím místě druhé ligy, s bilancí 6 vítězství a 2 porážky a splnili tak cíl mít aktivní bilanci vítězství a porážek, jsme o prázdninách odpočívali a nabírali síly na novou sezónu. Přestože zápasy nám začnou zase až na jaře tohoto roku, jak během prázdnin, tak od září jsme nijak nezaháleli především ve věcech manažerských, a to, co se povedlo či nepovedlo, vám přiblížím v několika dalších řádcích.

Nábor

Jako každoročně jsme po krátkém letním odpočinku uspořádali nábor nových hráčů, který se uskutečnil během dvou náborových tréninků v měsíci září v areálu Viktorky Přerov. Poprvé byl letos součástí náboru i tzv. Combine, což je takové měření rychlosti a síly v disciplínách, které souvisí s tímto krásným sportem. Pro kluky, kteří přišli na nábor, bylo jistě zajímavé poměřit síly s hráči, kteří už mají něco za sebou, protože testování se zúčastnili všichni. Na těchto dvou trénincích se ukázala spousta velmi šikovných kluků a dokonce bych řekl, že co se týče připravenosti po fyzické stránce, byl to nejlepší nábor v historii klubu. Všichni, kteří se rozhodli, že jim nestačí jen zkusit nábor a chtějí být součástí mamutího stáda, se pak přesunuli do tělocvičny, kde pod vedením trenérů a starších hráčů pilovali základní dovednosti, zpočátku obecně a pak orientačně rozdělení do skupinek podle somatotypu s výhledem na možnou pozici, kterou by později mohli zastávat. Starší hráči dostali na podzim individuální tréninkové plány a ve skupinách nabírali především fyzičku. Náborem nových hráčů jsme se rozloučili s areálem Viktorie Přerov, protože…..

Foto z letošního zářijového náboru

Přidat k týmu se můžete po celý rok. Pro více informací se podívejte na stránku ‚Nábor‘.

 

Stěhování

… jsme nezaháleli ani ve věcech manažerských, podařilo se domluvit přestěhování klubu do areálu Spartaku Přerov. Od ledna 2019 se všechny aktivity našeho klubu stěhují na Spartak, vše začalo hned 5.1.2019, kdy byl naplánován první trénink celého týmu a následné Valná hromada. Díky skvělému přístupu jak vedení Spartaku v čele s panem Plškem, tak správce areálu pana Ráčka, kterým tmto chci moc poděkovat, jsme našli domovské prostředí, kdy slovo domov bylo především to, co jsme chtěli dosáhnout. Spolupráce našeho klubu se Spartakem má své dlouhodobé vize, díky kterým společnými silami bude vylepšovat prostředí jak pro hráče, tak pro Vás naše fanoušky. Nebudeme pouhými nájemníky,  ale silou které bude budovat důstojné prostředí a za to se budeme cítit na stadionu jako doma, nikoli jako cizí nájemníci. Pro klub to znamená, že po letech zimního kočování, bude po celý rok na jednom místě. Přes zimu a během nepříznivých podmínek budeme využívat pro tréninky hřiště s umělým povrchem, v době krásného počasí tréninkové hřiště a na zápasy hřiště hlavní, díky čemuž Vám budeme moct poskytnut větší komfort při sledování zápasu v podobě kryté tribuny. A protože víme, že ke sledování sportu patří i občerstvení, pracujeme, společně s panem Šobáněm, i na tom, abychom měli k dispozici občerstvení přímo na Tribuně a nemuseli si nikam chodit. Díky přestěhování klubu do důstojného zázemí nadále pokračujeme v plnění dlouhodobého sportovního cíle, kterým je….

Pohled na tribunu přerovského Spartaku. 

 

Sezóna 2019

… přivést do Přerova nejvyšší soutěž amerického fotbalu, abyste mohli sledovat nejlepší týmy, které Česká republika nabízí. Protože ale stojíme nohama pevně na zemi, není cílem pro letošní rok postup, ale finále druhé ligy, které bychom vám samozřejmě chtěli ukázat v našem domovském stánku. Samozřejmě si všichni přejeme, aby se ten postup povedl už letos, ale není prioritou. Na rozdíl od některých jiných českých klubů, chceme svého cíle dosáhnout s hráči narozenými v srdci Evropy, nepůjdeme cestou importů zpoza velké louže a veškeré získané prostředky budeme investovat výhradně do rozvoje vlastních hráčů a vize je proto ta, jim v budoucnu přivést špičkového trenéra, který by mohl být i ze zahraničí. Víme, že cesta vlastní výchovy je cestou pomalejší, ale přesto budeme kráčet právě po ní. Jak jsem již naznačil, zápasy sezóny 2019 začnou až v průběhu dubna, do té doby nás můžete vidět jen v rámci středečních a víkendových tréninku na umělé trávě Spartaku, připravujeme pro hráče jarní soustředění a i přípravné zápasy, které máme naplánované odehrajeme nejspíše mimo Přerov. Loni jsme do sezóny vyběhli v nových bílých dresech a pro letošní jsme si pro Vás nachystali i nové červené, ve kterých odehrajeme domácí zápasy. Vše, co jsme na novou sezónu připravili by se kromě píle lidí, kteří se pohybují okolo týmu, neobešlo bez těch, kteří….

 

Poděkování

… našemu klubu pomáhají finančně, tedy našich partnerů, sponzorů. Všem, kteří přispěli loňský rok bych chtěl ještě jednou poděkovat s hrdostí mohu říct, že tito naši partneři s námi spolupracují i nadále, což považujeme za úspěch a já jim zde chci za jejich pomoc poděkovat:

Hlavní partner týmu

SUPERKOMÍNY s.r.o.

Partneři týmu

M.W.S.P.  s.r.o.,

Olomoucká dopravní s.r.o.,

Služby Švarc s.r.o.,

RagBag s.r.o. (podle zákulisních informací pro Vás připravuje nový design oblečení),

Realitní kancelář MARA s.r.o.

Galvatrans s.r.o.

Smartech Transport

Můžu Vám říct, že nadále budeme pokračovat ve spolupráci s partnery s projektem „Partner zápasu“, díky kterému si budeme moct odnést z domácího zápasu nějakou zajímavou cenu. Na co se můžete těšit na našem webu dále. Kromě již slíbených rozhovorů s posilami Vám jako první přineseme rozhovor s člověkem, který už v našem klubu byl loni, ale změnila se jeho pozice na pozici hodně důležitou, tušíte?

Autor článku: Petr Stejskal