Mamuti i přes bouřku porazili Monarchs

V neděli odehráli Mamuti své druhé utkání v rámci Snapbacks.cz ligy. Přerovští chtěli navázat na výhru z televizního utkání proti Sígrs a to se jim také povedlo. V zápase, který díky nepřízni počasí trval déle než čtyři hodiny, porazili Bratislavu 22:0.

Hned začátek zápasu byl posunut kvůli bouřce o třicet minut. Začínalo se tak s mírným zpožděním, ale ani to nezabránilo Mamutům, aby se ujali vedení. Přerovští se během prvního drivu plynule posunovali po hřišti hlavně díky běhům Michala Bocka. Samotný drive pak zakončil během do end zóny quarterback Michal Stoklásek. Přerov se tak dostal do vedení 6:0. Pevná jako skála byla také obrana Mammoths. Ta Monarchs k ničemu nepustila a dokonce získala fumble return, o který se postaral Pavel Sobota. Útok tak šel zpět na hřiště. A Michal Bock pak měl snadnou práci a 2 yardovým během navýšil vedení pro Mamuty. na 12:0.

Pět minut před koncem poločasu se zápas musel opět přerušovat kvůli počasí. Tentokrát pauza trvala více než hodinu. Obrana přerovských ale na panovníky po pauze vlétla ve velkém stylu a Mirek Večerka se postaral o fumble return. První poločas tak skončil za stavu 19:0.

Michal Stoklásek po běhu do endzóny. Foto: MiZa

Druhý poločas už se tolik přerovskému útoku nedařilo. Monarchs začali více číst běhový útok Přerova a dařilo se jim jej zastavovat. Stejně tak excelentní byla ale i obrana Mammoths. Ta odolala tlaku, kdy byl soupeř již 3 yardy před naší end zónou a nedovolili Bratislavě skórovat. Ve třetí čtvrtině pak Mirek Večerka z 37 yardů proměnil field goal a Mamuti vedli 22:0.

Po zbytek zápasu si už ani jeden z týmů nepřipsal žádný bod, hodně se vyznamenali obrany obou celků. Vyznamenali se ale také fanoušci přítomní na stadionu, kteří i přes dlouhé čekání vydrželi na svých místech a podporovali domácí tým.

Headcoach Mamutů Radim Dohnal se k zápasu vyjádřil následovně: ”V první řadě musím říct, že jsme se na Bratislavu velmi dobře připravili hlavně v obraně. Věnovali jsme spoustu času rozboru videa a to se nám vyplatilo. Několik turnoverů, vymazaná běhová hra a dokonce i zalehnutý fumble pro touchdown. Obrana předvedla bezchybný výkon. V útoku jsme hráli hodně po zemi a běhová hra se velmi pěkně dařila. V deštivém počasí bylo těžší dělat něco jiného, balón hodně klouzal, ale dařilo se nám kompletovat i krátké passy vzduchem. Rozhodující ovšem bylo, kdo udělá více chyb, a to byli Monarchs. Počasí hrálo určitě svoji roli a zápas stěžovalo, ale my jsme si s tím poradili lépe.”

Přerov tak dokázal zvítězit i ve svém druhém soutěžním utkání a za čtrnáct dní je čeká cesta do Nitry.