Souboj neporažených ovládli Lions

Za slunného nedělního odpoledne se proti sobě utkali dva neporažené týmy v rámci Snapbacks ligy, Přerov Mammoths a Prague Lions. Favoritem před zápasem byli Lions, kteří to na hřišti potvrdili a Mamuty porazili 6:52.

Lions na nic nečekali a hned ve svém prvním útočném drivu ukázali, že obrana Mammoths to bude mít hodně těžké. Pražané se postupně blížili k end zóně přerovských a pro touchdown si nakonec doběhl 8 yardovým během quarterback Shazzon Mumphrey. Přerovský útok měl ztíženou pozici na hřišti díky nepovedenému kick-off returnu a jejich útočné snažení skončilo jako safety ve prospěch soupeře. Druhý útočný drive Lions v podstatě kopíroval ten první. Přerovská obrana se snažila, co jí síly stačily, ale pro touchdown si nakonec opět doběhl quarterback Mumphrey. Ke konci první čtvrtiny se pak podařilo skórovat Lions ještě jednou, když v end zóně zachytil míč David Hlaváček. První čtvrtina tak skončila 0:23.

Ani druhá čtvrtina nebyla lepší z pohledu přerovského útoku. Obrana Lions byla neprostupná a pražskému útoku se podařilo přidat další touchdown, o který se 8 yardovým během postaral bývalý hráč Přerova, runningback Adam Žouželka. A zhruba v polovině čtvrtiny zkompletoval hattrick Shazzon Mumphrey, který si 12 yardovým během doběhl do end zóny. Stav na konci Q2 tak byl 0:37.

Ve druhém poločase tak začalo platit mercy rule a čas se nezastavoval. Přerovský útok se začal konečně pohybovat po hřišti a získával yardy. Tuto snahu ale kazili zbytečné fauly, které Mammoths vraceli zpět. Zlepšila se i obrana. Už to vypadalo, že se jim podaří útok Lions vyhnat ze hřiště, ale pražanům se jako zázrakem podařilo překonat 10 yardovou hranici a mohli pokračovat. Jejich snažení pak završil touchdownem 8 yardovým během Žouželka. Útoku Mammoths se poté podařilo posouvat po celém hřišti a quarterback Stoklásek našel svým krátkým passem v end zóně receivera Marka Havlíčka. To už ale na průběhu zápasu nic nezměnilo.

Šanci skórovat měli Mamuti i v poslední čtvrtině a mnoho nechybělo. Celé snažení ale zhatil interception return, o který se postaral Charun Jachjajev. Mamuti tak poprvé v sezóně prohráli a Lions si nezadržitelně kráčí pro 1. místo v základní části Snapbacks ligy.

Headcoach Přerova Radim Dohnal komentoval zápas následovně: „Včera nám bohužel nevycházelo absolutně nic. Lions nás přečetli na výbornou a my nedokázali v zápase reagovat. Vymazali nám hru po zemi a vzduchem se nám nedařilo získávat první downy. Zápas se rozhodl v prvním poločase kdy nám nasázeli spoustu bodů. V útoku jsme bohužel nezůstali dlouho na hřišti a obrana si nemohla odpočinout. Nejvíce mě mrzí zranění hráčů, kterých bylo v tomto zápase hned několik.  Nezbývá než se poučit z chyb a soustředit se na další zápasy.“