Mamuti v televizním přenose skolili Sígrs

V neděli 10. dubna nastoupili Mamuti ke svému prvnímu letošnímu zápasu ve Snapbacks lize. V televizním zápase je čekal těžký soupeř. Brněnští Sígři jsou předlonští semifinalisté, kteří však v Přerově nastoupili bez amerického quarterbacka Shona Beltona.

To byla příležitost, které Mamuti museli využít. V první čtvrtině se Přerov několikrát přiblížil k redzóně soupeře, ale touchdown z toho nebyl. Pokus o field goal Miroslava Večerky zhatil silný vítr, který na poslední chvíli nasměroval míč pryč z brány. Útok hostů byl v první čtvrtině téměř bezzubý a tak se končilo za stavu 0:0.

Ve druhé čtvrtině se útoku Mamutů opět dařilo postupovat po hřišti. Když se útok dostal na 31 yardů a byl čtvrtý down, rozhodli se Mamuti kopat. Večerka se nemýlil a Přerov vedl po field goalu 3:0. Zhruba o minutu později se Večerkovi podařil další field goal a stav se zvýšil na 6:0. Poté se v krátkém sledu podařilo Novotnému, Bockovi a Šulákovi dát tři touchdowny a stav byl najednou 26:0.

Ve třetí čtvrtině dominovala přerovská obrana. Té se podařilo soupeře zatlačit až do jejich vlastní endzóny a bylo z toho safety pro Mammoths. Ti tak přidali další dva body ke svému skóre. Zhruba 5 minut před koncem třetí čtvrtiny neměl quarterback Stoklásek komu přihrát, a tak se rozhodnul pro běh. S míčem skončil až v endzóně soupeře a byl z toho další touchdown.

Od konce třetí čtvrtiny začali domácí nasazovat do zápasu i nováčky. „Byla to pro nás skvělá možnost, jak vyzkoušet nováčky na hřišti. Někdy od osmé minuty třetí čtvrtiny jsme je tam dávali. To se pak odrazilo na skóre, ale někde si to ti kluci musí vyzkoušet,“ nechal se slyšet Radim Dohnal pro Přerovský deník. Mamuti tak v závěru čtvrté čtvrtiny obdrželi dva touchdowny. To už ale na vítězství nic nezměnilo.

Na zápase si fanoušci mohli vyzkoušet taky Mamutí pivo. Jedná se o dvanáctistupňový ležák mnichovského typu, které obsahuje jednu speciální přísadu a tou je mamutí kel. K dispozici ke koupi byl také merch s novým logem a mezi diváky se nově představil také mamutí maskot.

Mamutí oslavy 10. výročí vzniku klubu se tak zatím daří na výbornou. Nové logo, maskot, pivo, výhra v prvním zápase… a to ještě nekončíme.

Další utkání sehrají Mamuti v neděli 24. dubna opět doma, kdy od 15 hodin hostí Bratislavu Monarchs.