Junioři mají za sebou svoji premiérovou sezónu

Přerovská juniorka odehrála letos historicky první sezónu amerického fotbalu a ostudu rozhodně neudělala. Společný tým se Zlín Golems a několika hostujících hráčů Šumperk Dietos, si připsal tři výhry a tři prohry a jen o skóre jim unikla třetí příčka.


A hned první zápas proti brněnským Aligátorům skončil veleúspěšně. Mamuti zadupaly Aligátory hluboko pod zem a z Brna odjeli s vítězstvím v poměru 6:46. Tehdy se na výhře podepsal hlavně Adam Žouželka, který si doběhl hned pro tři touchdowny.

Ve druhém utkání základní části hostil Přerov ostřílenou juniorky ostravských Steelers. Tento zápas sice mladí mamuti prohráli 25:35, ale hlavně vlastními chybami. O dva touchdowny se zasloužil opět Adam Žouželka.

V Přerově se odehrál i třetí zápas, kdy na Hanou přijeli brněnští Gators. Ti kousali daleko víc, než první zápas, ale Mamuti je opět zdolali rozdílem třídy a zápas skončil v poměru 58:23. V tomto zápase si připsal Mareš čtyři doběhnutí do endzone a Žouželka se Školoudíkem po dvou touchdownech.

S míčem běžící Školoudík v posledním zápase proti Outlaws.

 

Na další utkání museli Mamuti cestovat na Vysočinu, kde je čekal favorit celé soutěže. Gladiators svoji dominanci potvrdili a Mamuty přejeli 52:7. Jediným skórujícím byl Adam Žouželka.

Opět přišel čas představit se na domácím hřišti. Dobýt Přerov chtěl další brněnský tým, tentokrát Sígrs. Mamuti si na ně věřili a dlouho sváděli vyrovnaný souboj, avšak nakonec Brnu podlehli 20:44. Dvěma touchdowny se blýskl Žouželka.

Na poslední zápas cestovala juniorka do Bratislavy vyzvat tamní Outlaws. Mamuti dlouho prohrávali 17:3, ale hlavně zásluhou Školoudíka, který dal jeden touchdown a kopl dva fieldgoaly, vyhráli nakonec 17:20!

Tabulka skupiny Východ po základní části:

Tým Výher Proher Rozdíl skóre
Vysočina Gladiators 6 0 +143
Ostrava Steelers 4 2 +53
Brno Sígrs 3 3 +53
Přerov Mammoths 3 3 +4
Bratislava Outlaws 2 4 -43
Brno Alligators 0 6 -210

Ve finále juniorské ligy se utkají Vysočina Gladiators proti Prague Black Panthers, kteří vyhráli skupinu Západ.

A jak celou sezónu juniorů hodnotí coach Radim Dohnal?

Juniorská sezóna pro mě představovala obrovskou výzvu, protože tým měl měsíc na přípravu do prvního zápasu. Když to srovnám s přípravou mužů, kde se jen na základy soustředíme několik měsíců, tak příprava měla velice rychlý spád. Naštěstí jsem měl k dispozici několik zkušených trenéru ze seniorského kádru Mammoths a Golems, takže předávání zkušeností probíhalo hladce. Tímto bych jim chtěl všem ještě kdo se podíleli na přípravě, nebo chystání hřiště ještě jednou poděkovat.

Cílem pro tuto sezonu bylo odehrát ji se ctí, protože tým vznikl na poslední chvíli, ale po prvním zápase s nováčkem ligy Alligators jsem věřil v cíle nejvyšší. Ve druhém zápase jsme zaskočili Steelers a dostali se do rychlého vedení, bohužel poté vlivem nezkušenosti a zranění jsme zápas prohráli. Poté přišla ledová sprcha od Gladiators a i když tomu skóre neodpovídá velice vyrovnaný zápas se Sígrs. Sezónu jsme ukončili ve velkém stylu, protože se nám podařilo otočit 14 bodový rozdíl na domácím hřišti Outlaws v náš prospěch.

Rozhodně jsme ukázali, že dokážeme hrát i s týmy, které mají juniorský program delší dobu a příští rok zabojujeme o příčky nejvyšší.


Na závěr pro vás máme i menší rozhovor s Markem Školoudíkem, který si za šest zápasů připsal sedm touchdownů, tři fieldgoaly a šestnácti kopy potvrdil touchdowny sebe i svých spoluhráčů:

Ahoj Marku, letos si se seniorským týmem vyhrál Silver Bowl, ale to pro tebe zdaleka neznamenal konec sezóny. Jelikož ti to věk umožňuje, zapojil ses i do nově vzniklého juniorského týmu. Jak hodnotíš sezónu juniorky, která se prakticky formovala měsíc před sezónou?

Ahoj, sezónu určitě hodnotím pozitivně! Myslím, že se nemusíme za první juniorskou sezónu v Přerově stydět. Tři výhry a tři prohry jsou určitě dobrým výsledkem, i s ohledem nato, že většina týmu byla poskládána měsíc před začátkem sezóny, takže to trenéři neměli jednoduché. Museli většinu kluků naučit vše od začátku.¨

Dvakrát se nám podařilo porazit Brno Alligators, pak ale přišly zápasy s týmy, kde juniorská kategorie úspěšně funguje již několik sezón a hráči jsou sehraní a zkušenější. Nejvíce to bylo vidět v zápase s Vysočinou. Ale naopak v zápasech s Ostravou a Sígrs jsme hráli docela vyrovnané zápas a se Steelers jsme dokonce sahali i po vítězství. Poslední zápas v Bratislavě bych za sebe a možná i za celý tým hodnotil jako nejlepší z celé sezóny. Na všech bylo vidět, že zápas chtějí vyhrát i za výsledku 3:17 pro Outlaws. Nikdo to dopředu nezabalil, a nakonec jsme zápas vyhráli 17:20! Byla to krásná zkušenost toho, že se ve fotbale může stát cokoliv, a to je i pro kluky největší zkušenosti.

Ty si dozajista platným členem i seniorského týmu. Dokážeš si tipnout, jestli některý z juniorů má na to bojovat o místo mezi muži?

Určitě ano. Myslím si, že každý, kdo bude pořádně makat se může stát platným členem seniorského týmu, ať už příští sezónu nebo v sezonách následujících. Spousta kluků už teď pochopilo, že to je o dřině a nic nedostanou zadarmo.

V posledním zápase skupiny si kopnul 32y fieldgoal a rozhodnul si tak o vítězství nad slovenským týmem Bratislava Outlaws. Jaké byly pocity těsně po tvém kopu?

Upřímně žádné extra pocity jsem z toho neměl, možná je to z toho důvodu, že jsem absolutně neměl ponětí o čase. Naštěstí byl kop úspěšný! Pak šel na míč soupeř, který se postupně dostal až k naší endzone, a to byla asi minuta a půl do konce, takže spousta času pro ně skórovat. Naštěstí byli donuceni ve čtvrtém downu kopak fieldgoal, který se do brány nevešel. Nervozitu u nás v týmu postupně vystřídala euforie. I když už v posledním zápase o nic nešlo, přeci jen to byl poslední zápas v sezóně, a je důležité, že jsme zakončili výhrou.

 

 

Kop Marka Školoudíka z úctyhodných 48 yardů.

 

Autorem náhledové fotografie je Jozef Kaffka.

Sleduj nás!


Nejnovější články

Nejaktuálnější video z YouTube