Druhá část přípravy zahájena

Mamuti v prosinci skončili první část přípravy, která se odehrávala v Ultimate Fitness Olomouc, pod vedením trenéra Jakuba Přichystala. Po vánočních svátcích a oslavách příchodu nového roku, se přesunuli v „plné polní“ na tréninkové hřiště stadionu Spartak v Přerově.


V září předseda klubu, Petr Stejskal ve svém článku uvedl, že účast v Paddock lize bude nesmírně náročná a vyžádá si zcela jinou přípravu na sezónu, než tomu bylo doposud. V tomto směru Mamutům nesmírně pomohl coach Jakub Přichystal, který se mj. podílí na fyzické přípravě i fotbalistek Sigma Olomouc. Spolu s Katkou Vlčkovou vedli každým tréninkem hráče k lepším výsledkům. Ti byli před zahájením přípravy testování z následujících disciplín: skok do dálky z místa, dřep s osou, bench press a přítahy. Rekordman ve dřepu byl bezkonkurenčně Lukáš Gromus, který na začátku přípravy „dřepnul“ 183 kg a na konci neuvěřitelných 222,5 kg (zlepšení o 42,5 kg)!

Reprezentační running back Michal Bock pod tíhou osy. Foto: Jakub Wittka

Již 5. ledna byla naprostá většina týmu nachystána na Spartaku na první ostrý trénink ve výstroji. Tým se navíc rozrostl o vybrané hráče z juniorky a nově příchozích, kteří již při první části přípravy ukázali, že se o své místo budou prát. Konkurence na některých postech tak bude opravdu velká. A jak si představuje druhou část přípravy head coach Mammoths, Jiří Láznička? Začala nám druhá část přípravy a přesunuli jsme se ven. Trénink na hřišti musíme uzpůsobit kvalitě hry v první lize. Účast na trénincích je zatím dobrá a musíme ji udržet. Důležité je nadšení celého týmu, všichni se na Paddock ligu těší a chtějí podat ty nejlepší výkony. V dalších trénincích hráče čekají základní drily a techniky, ladění týmu a sehrání se při daných situacích. Postupně budeme spojovat tým dohromady a snažit se co nejvíce sehrát, ať jsme ready na start první ligy!“

Sezóna by Mamutům měla začít v dubnu, jakmile budeme znát rozlosování a soupeře, budeme vás informovat.

Sleduj nás!


Nejnovější články

Nejaktuálnější video z YouTube