V souboji nováčků zvítězili Mamuti

Nedělní zápas Paddock ligy nabídlo v Přerově souboj dvou nováčků. Domácích Mammoths s jedním vítězstvím a hostujícími Mustangs, kteří sladkost vítězství v nejvyšší lize ještě neochutnali. Podle Fortuny byli jasnými favority Mammoths, ale nikdo lehké utkání neočekával.


Los vyhráli hosté, a protože zvolili příjem, šel na hřiště jako první jejich útok. Domácí postupně zacelují díry v obraně po zraněních, a tak to v prvním drivu byla klasická pevná mamutí obrana, které hostujícímu útoku nedovolila téměř nic a ten musel brzy odpuntovat a pustit na hřiště útok vedený Michalem Stokláskem.

První drive domácích vypadal úplně jinak a dal věrným domácím fanouškům vzpomenout na úvodní zápas s Ostravou. Michal Bock se krásným během dostal až na dohled endzóny, kam míč nakonec dopravil domácí quarterback Michal Stoklásek a po potvrzení kopem šli domácí do vedení 7:0.

Ve zbytku čtvrtiny toho útoky moc nepředvedly. Hosté byli drceni domácí obranou, kde opět vynikal tvrdými hity především Lubomír Dohnal. Domácí útok, který šel opět především po zemi, pak dvakrát přišel o míč při fumblu running backa, přičemž ve druhém případě k němu došlo jen pár yardů od hostující endzóny.

Adam Žouželka běžící si pro Touchdown. Autor: Michal Zavadil

Co se nedařilo ve čtvrtině první, rozjelo s v té druhé. Obrana Mammoths nepouštěla Mustangy ani po zemi ani vzduchem, a protože hosté se pokoušeli hrát i čtvrté downy, dostával útok na hřišti dobré výchozí pozice. Když to jde domácímu útoku po zemi, šlape jako stroj, a to se naplno ukázalo během druhé čtvrtiny, kdy předvedli dlouhé běhy oba domácí running backové Michal Bock i Adam Žouželka. Jako první se do hostující endzóny podíval první z nich. O několik málo minut později, po zranění Bocka, pak i Adam Žouželka. Když se tento touchdown nepodařilo potvrdit, svítilo na scoreboardu po pár minutách druhé čtvrtiny 20:0.

A to nebylo pro hosty vše, Patrick Schwarz zachytil míč letící z ruky hostujícího Martina Ernekera a doběhl si s ním až do endzóny pro pick six. Jaroslav Ulica se nemýlil a už to bylo 27:0. Těsně před koncem čtvrtiny si pro druhý úspěch doběhl Adam Žouželka a po dvoubodové konverzi se první poločas dohrával za stavu 35:0.

Druhý poločas začal na míči domácí útok, ale tento drive se mu moc nepovedl a skončil brzkým puntem, který navíc vrátil hostující returner Karel Poláček až do domácí endzóny a po potvrzení kopem z nohy Jana Krause hosté snížili na 7:35. Díky výraznému náskoku dostali v domácí obraně možnost i náhradníci, což vedlo k tomu, že se hostující útok prosazoval lépe, ale k ničemu většímu, než k jednomu neúspěšnému pokusu i field goal ho domácí obrana nepustila.

Ve čtvrté čtvrtině se na hřišti objevil na postu quarterbacka domácí ofenzivní koordinátor Radim Dohnal, domácí se po hřišti stále posouvali především po zemi, k posunu jim navíc pomáhal obraná Mustangů častými fouly a tak i nakonec Radim Dohnal dovedl útok ke skórování, kdy si další výlet do hostující endzóny udělal nezastavitelný Adam Žouželka a po úspěšném kicku se skóre zastavilo na 42:7.

Autor článku: Petr Stejskal

Fotogalerie ze zápasu. Autor: Michal Zavadil

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube