První zápas za dveřmi a my jsme vám slíbili, že pro vás budeme mít na zápasy něco nového, a to naše vlastní pivo. Po procesu ladění chuti, o kterém jsme už psali, můžeme s hrdostí říct, že máme uvařeno a pivo už uzrálo. Mamutí ležák se začíná stáčet do sudů, abyste ho mohli na našem prvním domácím zápase ochutnat.

Mamutí ležák připraven ke konzumaci.

Nebyli jsme jen u příprav chuti našeho piva, ale jak můžete vidět z fotografií, aktivně jsme se podíleli i na procesu vaření. Díky úžasnému přístupu minipivovaru Parník, jsme se tak mohli dozvědět vše o tom, jak se tvoří náš národní nápoj. Musím říct, že volba minipivovaru Parník byla skvělý nápad. Vstřícný přístup majitele pivovaru a především neuvěřitelný zápal a nadšení sládka, na kterém je vidět, že vaření piva je pro něj srdeční záležitostí, to vše stojí za výsledkem, kterým jsme skutečně nadšeni.

Lubomír Dohnal pomáhá s přípravou ležáku.

Jedná se o dvanáctistupňový ležák mnichovského typu, pivo je jantarové barvy s krémovou pěnou, aroma má sladové s náznakem chlebové kůrky, chuť je komplexní s tóny karamelu a výraznou dlouhotrvající hořkostí.

A o jaké speciální přísadě, která z našeho piva dělá skutečně pivo mamutí, jsme tedy mluvili? Přestože některé vaše typy byly hodně zajímavé, netrefil se nikdo z vás. Přemýšleli jsme o něčem, co je spjaté s dobou, kdy mamuti žili, až se nám do rukou dostal přímo dochovaný kus mamutího klu z Jakutska (stáří více než 10 000 let)! Tento úlomek jsme pak při chmelovaru ponořili do našeho piva.

Dochovaný kus mamutího klu z Jakutska.

Nechce se vám čekat na neděli nebo musíte být o víkendu s rodinou a chcete ochutnat? Pak si vás, ve spolupráci s Pivovarem Parník, dovolujeme pozvat na Slavnostní naražení Mamutího ležáku v samospádovém soudku, které proběhne v pátek 8.4.2022 od 17:00 hod. v prostorách Pivovaru Parník za účasti řady hráčů. Facebooková událost na tomto odkaze.

Nestačí vám pivo točené na zápase? Na druhý domácí zápas máme pro vás připraveno ještě jedno, řekl bych sběratelské překvapení. Budeme se na vás těšit v pátek, ale pak především v neděli od 12:00 hod. na Spartaku, kde zahájíme televizním přenosem sezónu 2022.