Kletba jménem Blades zlomena

V šestém kole letošní Snapbacks ligy přivítali ústečtí Blades přerovské Mamuty. Zápas na Městském stadionu v Ústí nad Labem si i přes občasné přeháňky nenechalo ujít 351 diváků.

Po úvodní hymně a coin tossu, kterého se ujal primátor Petr Nedvědický, zvolili Mammoths příjem. Úvodní drive však skončil pro hosty bez bodů, stejně jako ten další pro domácí Blades. První body tak přinesl až další pokus Přerova, kdy si pro šest bodů doběhl z jednoyardovky Michal Bock. Za bod následně kopem potvrdil Miroslav Večerka.

Po jednom skórování diváci viděli i v následujících dvou čtvrtinách. V té druhé si šest bodů za zachycení třináctiyardové přihrávky Tonyho Curtise Browna připsal domácí Jakub Lukášek. Bod za potvrzení následně přidal Roman Branda. Ve třetí čtvrtině pak skórovali hosté, když třicetiyardovou přihrávku z ruky Michala Stokláska zachytil Dominik Zoubek. Další bod pak opět přidal Miroslav Večerka.

Na začátku poslední čtvrtiny zachytil deset yardů dlouhou přihrávku quarterbacka domácích hrající manažer Blades Jakub Valjent. Na 14:14 pak kopem vyrovnal Roman Branda. Necelých sedm minut před koncem se Blades dostali do vedení, když si dalších šest bodů po passovém touchdownu připsal Jakub Lukášek. Bodové potvrzení se však tentokrát domácím nevyvedlo, což ve finále možná Blades připravilo minimálně o remízu a možnost první letošní výhry. Necelé tři minuty před koncem si totiž pro touchdown došel přerovský quarterback Michal Stoklásek a Miroslav Večerka se při kopu nemýlil, což dostalo hosty do vedení o pouhý bod. Blades se přes veškerou snahu odpovědět nepodařilo a skóre se tak zastavilo na výsledných 20:21.

Mamuti tak zůstávají na 3. místě, které jim zaručuje postup do play-off.

Tisková konference Blades – Mammoths

Zdroj: ČAAF

Autor úvodní fotografie: Karel Dvořáček