Druhý domácí zápas Přerov Mammoths byl potvrzením papírových předpokladů. Mladí mamuti skolení vysokou marodkou se proti největšímu favoritovi ligy postavili letos již podruhé. Úvod zápas byl nervózní na obou stranách hřiště. Nepřispělo k tomu ani chladné větrné počasí, kde si s danou situací lépe poradili Panthers, kteří se ujali vedení pět minut před koncem první čtvrtky a do konce stihli přidat ještě jedno safety a druhý touchdown. Druhá čtvrtina začala stejně jako skončila ta první, v režii Pražanů. Ti přidali další tři touchdowny a Mamutům povolili pouze jediný úspěch o to však hezčí akcí, kdy quaterback Puchala našel třicetiyardovým passem recievera Škváru a ten s míčem doběhl až do endzóny a připsal tak jediný úspěch pro domácí Mammoths.

Druhá polovina se jen dohrávala, protože se po dalších dvou zápisech panterů aktivovalo mercy rule a časomíra tak neúprosně zkracovala zápas. Mamutí poslední domácí zápas proti odhlašeným Brno Bears byl kontumován a proto se Mammoths ke svému poslednímu zápasu sezóny pohrnou do daleké Příbrami, kde vyzvou místní Bobcats a rozhodnou o svém konečném umístění.

Turnaj v Brně

Dne 7. října 2023 se v Řečkovicích konal turnaj základní části 16. kola flag footballu. Na turnaji se utkaly týmy Prague Black Panthers, Přerov Mammoths, Ústí nad Labem Blades a Brno Alligators.

První zápas mezi Prague Black Panthers a Přerov Mammoths byl jednoznačnou záležitostí pro tým z Prahy, který zvítězil s převahou 45:0. I přes vysokou prohru děti bojovali až do konce.

Ve druhém zápase se Přerov Mammoths utkali s Ústí nad Labem Blades. Tentokrát se Mammoths prezentovali mnohem lépe, ale přesto to na vítězství nestačilo. Zápas skončil vítězstvím Blades 53:18. Za Mammoths skórovala Eliška Stejskalová a Jakub Cedidlo dvakrát, zatímco za Blades se trefili Vojtěch Prošek čtyřikrát, Vojtěch Svoboda dvakrát a Václav Šantora také dvakrát.

Ve třetím zápase se Přerov Mammoths postavili proti Brno Alligators. Ani tentokrát se Mammoths nepodařilo zvítězit a zápas skončil vítězstvím Alligators 37:12. Za Alligators skórovali Jan Indruch, Jakub Adámek a Vlastimil Novotný, který si připsal čtyři touchdowny. Za Mammoths se prosadil dvakrát Jiří Horák.