V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers

Hned v prvním kolem nejvyšší české soutěže – Paddock ligy, jsme se postarali o překvapení. Při naší prvoligové premiéře jsme zvítězili po vynikajícím týmovém výkonu 25:22 nad Ostravou Steelers.

Již v prvním útočném drivu se nám podařilo skórovat díky 85yardovému běhu reprezentanta Michala Bocka. To muselo ostravské rozladit a Mamuti se naopak uklidnili a nervozita z premiérové účasti v první lize a ještě k tomu před televizními kamerami byla rázem pryč. Po úspěšném screenu na Adama Žouželku jsme ve druhé čtvrtině zvýšili už na 13:0.

Steelers se i přes nesehranost nově sestavené obrany podařilo na přelomu poločasů dostat do jednobodového vedení, a to když brazilský quarterback Alvaro Fanini našel v rohu endzóny nehlídaného Adama Krále. Následně krátkým během na začátku třetí čtvrtiny skóroval sám.

Mamuty hnali v před úžasní fanoušci, kterých se na městském stadionu sešlo 920. Za jejich masivní podpory se podařilo Michalovi Stokláskovi zaskočit defenzivu Steelers a přihrávkou oslovil skórujícího veterána Zdeňka Šuláka.

Rozdílové body se podařilo získat naší obraně, když Tomáš Zábranský vystihl Faniniho přihrávku a zaznamenali jsme klíčový pick-six.

Ostrava se zásluhou druhého touchdownu Faniniho a následné úspěšné 2pt conversion sice dotáhla na rozdíl tří bodů, ale domácí obrana je již k ničemu nepustila.

Kaňkou na vítězství avšak zůstává zranění jednoho z kapitánů, Lubomíra Dohnala a jeho spoluhráče z obrany Jaroslava Hecla. Michal Bock si narazil žebra, ale doufejme, že do dalšího zápasu bude v pořádku. Osobně se zápasu nemohl zúčastnit ani hlavní coach Přerova, Jiří Láznička, který ze zdravotních důvodů musel před zápasem Mamuty opustit.  „V první řadě pro mě bylo těžké sledovat kvůli nemoci zápas pouze v televizi. Všichni jsme se na tento debut těšili, na první zápas v Paddock lize, na atmosféru na stadionu. Moc jsem tam chtěl být a tým podporovat, prožit to s nimi a být s nimi na sideline. Ano, v průběhu zápasu se objevily chyby, na kterých budeme pracovat, ale zápas jako takový byl úžasný. Výsledek je skvělý a jsem na kluky nesmírně hrdý, makali na sto procent a ta píle se projevila hned v prvním zápase. Ukázali jsme, že do Paddock ligy patříme“ nechal se slyšet Láznička.

Mamuti se tak radují ze své první, velmi cenné výhry v Paddock lize. Vyplnila se tak slova hrajícího předsedy Petra Stejskala, který na tiskové konferenci k zahájení Paddock ligy prohlásil, že Ostravu porazíme.

Autor: Michal Gregor
Autor úvodní fotografie: Deník / Jan pořízek