Mamuti poraženi

Poslední kolo základní části svedlo proti sobě, v předehrávce Silver Bowlu, na přerovský stadion, domácí Mammoths a hostující Prague Black Panthers. Čekalo se, jak týmy k zápasu přistoupí, protože na stejném místě je za necelé dva týdny čeká finále. Mamuti si však váží domácích diváků, chtěli pro ně urvat vítězství a skončit v základní části bez porážky. Protože i hosté ukázali, jak mají fotbal rádi, hrálo se utkání v plném nasazení.


Domácí na úvod vyhráli los, zvolili příjem a jako první šel na míč útok domácích. Hned při svém prvním pobytu na hřišti předvedl pěkný drive, při kterém se posouvali především krátkými běhy a krátkými pasy až na 17 yardů od soupeřovy end zóny, kde drive zakončil Jaroslav Ulica úspěšně kopnutým field goalem. Útok hostů se na hřišti moc neohřál a po jednom získaném first downu hosté odpuntovali na polovinu soupeře. Takhle se to chvíli střídalo na obou stranách, až hostující útok ve druhé čtvrtině poskládal pěkný drive 25 yardů od end zóny domácích. Zde se pokusili při čtvrtém downu nachytat domácí obranu do ofsidu a získat první down, ale skončilo to foul startem útoku a pokusem o field goal z 30 yardů, který se ale mezi tyče nevešel. Zabrat tak muselo hostující obrana, která opět donutila domácí útok k puntu. Zahanbit se nechtěla nechat ani ta domácí a z prvního snapu po puntu zachytila intrception na 30 yardech od end zóny hostů, odkud se domácí pokusili o field goal, který ale hostující special tým zablokoval. Tím skončil první poločas a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Druhý poločas začínali svým útokem hosté, na hřišti se však nic neměnilo, kralovaly obrany, ta domácí vyhnala hosty ze hřiště po nepopulárním 3 a ven, ta hostujcící sice povolila jen first down, ale pak zalehla míč, který vyrazila z rukou domácího running backa Michala Bocka. Jak naložit ze ziskem míče pak ukázal hostující útok, který se zejména díky krásnému pasu z ruky Jirky Chvaliny, který uletěl vzduchem 25 yardů, dostal až těsně před domácí end zónu, kam nad hlavami svých offensivních linemanů skočil Tomáš Pátek. Potvrzení z nohy Martina Mandíka bylo úspěšné a do vedení tak šli hosté. Domácí útok chtěl vrátit vedení mamutům, slibně se rozvíjející drive, ale po dvou prvních downech skončil opět puntem. Že se domácí mohou opřít o svou obranu ukázal další drive hostů, při kterém domácí obrana zalehla míc vyražený hostujícímu running backovi. I domácí útok ukázal, že umí trestat ztrátu míče a drive zakončil během do end zóny domácí quaterback Michal Stoklásek, spolehlivý Jaroslav Ulica však nevměstnal své potvrzení mezi tyče a průběžný stav byl 9:7.

Hostující útok vedení na svou stranu nevrátil a po jednom získaném prvním downu se opět puntovalo. Souboj obran ale pokračoval a hostující obrna zachytila interception na 30 yardech od end zóny mamutů a ač se jim podařilo posunout jen o 5 yardů, k bodům se dostali aspoň po proměněném field goalu z nohy Martina Mandíka. Opět se tak měnil tým ve vedení a stav byl 9:10. Domácí útok dostal šanci na zvrat, ale drive naděje skončil interceptionem, který v podstatě ukončil zápas, protože hosté, po zisku jednoho first downu už zápas doklekali. Zápas ukázal, že ve fnále druhé ligy se potkají dva nejlepší týmy a poslední kolo základní části bylo určitě krásnou pozvánkou na finále.

Vyjádření našich hráčů po zápase

Autor článku: Petr Stejskal