Neděle 26. dubna patřila v Přerově flag fotbalu. Domácí tým Přerov Mammoths hostil druhý turnaj sezóny, tentokrát v nejmladší kategorii U12. V konkurenci ostravských Steelers a Jičína Hurricanes nenechali domácí nic náhodě a díky týmovému výkonu i skvělé formě Michala Novotného oslavili dvě cenná vítězství.
Drama proti Steelers: Rozhodl vyhraný los i pevné nervy
Hned úvodní duel proti Ostrava Steelers sliboval vyrovnanou bitvu, což se potvrdilo do poslední minuty. První zápas byl jako již tradičně zahájen losem kdy domácí kapitáni Šimon a Alex vyhráli coin toss, zvolili útok a Mammoths tak začínali hru útokem.
První poločas byl ve znamení taktické bitvy. Zatímco obrana Přerova soupeři nedovolila ani bod, útok se trpělivě posouval vpřed. Skóre otevřel prvním touchdownem sezóny Michal Novotný a do šaten se šlo za stavu 6:0.
Ve druhé půli se s body roztrhl pytel. Poté, co Novotný a Alex Vrtělová navýšili na nadějných 13:0, dostali ve hře prostor i přerovští nováčci. Otevřenější hra sice umožnila Steelers třikrát skórovat a srovnat poločasové skóre na 19:19, ale díky polštáři z první půle brali Mammoths vítězství 25:19.
Taktický triumf nad Hurricanes
Druhým soupeřem byl pro domácí neokoukaný tým Jičín Hurricanes. Přerovští do zápasu vstoupili koncentrovaně a v prvním poločase dominovali na obou stranách hřiště. Dvojice Michal Novotný a Jakub Pešák zařídila vedení 13:0, zatímco obrana neprodyšně uzavřela cestu do vlastní endzóny.
Hra se vyrovnala až po přestávce. Hurricanes sice dokázali využít drobných zaváhání v domácí defenzivě a snížit na 13:6, ale poslední slovo měl opět Přerov. Šimon Štrbík našel dlouhou přihrávkou rozběhnutého Michala Novotného, který svým pátým touchdownem v turnaji pečetil konečný výsledek na 20:6.
Budoucnost Mammoths: Zkušenost i nová krev
Kromě opor jako jsou Anička Josepčuková, Vojta Pešák a Mája Štrbíková, kteří potvrdili svou vysokou výkonnost, si turnaj užili i úplní nováčci. Magdaléna Urbášková, Filip Zajíc a Richard Hensl poprvé okusili atmosféru ostrého zápasu a ukázali, že jsou pro tým příslibem.
„Výsledky ukazují, že Přerov Mammoths pracují jako jeden tým. Flag fotbalem se baví a na hřišti do toho dávají maximum,“ znělo po turnaji z řad domácích.





