Upcoming MatchBrno Alligators vs Přerov Mammoths/26.9.2020

Žraloci v Přerově nekousali

Žraloci v Přerově nekousali

Druhé kolo 2. Ligy amerického fotbalu znamenalo pro Mamuty první domácí zápas v jejich novém stánku, kde na diváky čekala zastřešená tribuna. A protože i přes nehezké počasí dorazila velmi slušná návštěva 250 lidí, lze tušit, že nové prostředí bude lákadlem i pro fanoušky.

Dovedete si představit lepší začátek? Kick off hostů zachytil retuner David Holub, který využil toho, že special tým Sharks otevřel levou stranu hřiště a téměř bez kontaktu vrátil výkop až do end zóny, po potvrzení spolehlivého kickera Jaroslava Ulici tak bylo hned zkraje 7:0 a na hřiště mohla jít pověstná přerovská obrana, aby potvrdila své kvality. Celou první čtvrtina tak činila a útok Sharks tak povětšinou zažíval nepopulární 3 and out. Což však mnohdy byla zapříčiněno zbytečnými penaltami. I útok domácích se rozehrával pomalu, pasová hra nebyla to pravé ořechové, přesto se díky dobré field pozici pokusili domácí z prvního drivu skórovat field goalem, který se však těsně nevešel k pravé tyči, přestože délku měl dobrou. Když nejde vzduchem, mají mamuti svého Michala Bocka, který pohledný drive zakončil během do end zóny, potvrzení kopem se mezi tyče vešlo a první čtvrtina tak skončila stavem 14:0 pro domácí.

Ve druhé čtvrtině přišlo mírné zlepšení od třineckého útoku, kterému se více dařilo získávat první downy, ale v jeho hře bylo pořád spousta drobných chyb, které jim neumožňovaly dát dohromady souvislý drive. Stejně tak útok domácích hledal to správné naladění, proto po většinu druhé čtvrtiny útoky na hřišti moc nepobyly. Když se čtvrtina blížila ke konci, přišel blesk z čistého nebe, tedy jen obrazně, protože celý zápas byla obloha zatažená, po dalším nepovedeném snapu hostujícího centra se obrana domácích hnala za sackem, ale pohyblivý QB hostů zkompletoval přihrávku na svého WR Kapciu, který díky krásnému bloku svého spoluhráče doběhl až do end zóny. Potvrzení kopem nebylo úspěšné, ač se hosté pokusili o překvapení soupeře. Útok domácích pochopil, že je třeba zabrat, šel více po zemi a i díky dobré práci s časem se dostal ke skórovaní. Po opakovaných foulech hostující obrany se totiž rozehrávalo s 1 y a pro domácího QB Stokláska nebyl problém si po hlavě skočit pro dalších šest bodů. Potvrzení kopem bylo tentokrát zblokována a na poločasovou přestávku se tak šlo za stavu 20:6.

Třetí čtvrtina přinesla podobný obrázek jako druhá, přerovská obrana tvrdila muziku, domácí útok se po hřišti posouval, pokusil se o další field goal, který byl ale opět neúspěšný. V polovině třetí čtvrtiny se krom dobré běhové hry začala domácím dařit i hra vzduchem, což pramenilo v opakované fouly hostujících obránců na příjemce pasů, poté, co se útok krásným během Michala Bocka dostal až těsně před end zónu soupeře. Příjemcem krátkého touchdowného pasu tak nakonec byl spolehlivý David Holub, potvrzení kopem bezproblémové, takže stav na konci třetí čtvrtiny 27:6.

Ve čtvrté čtvrtině se v sestavě domácích podívalo na hřiště více hráčů, a to jak v útoku, tak především v obraně. Obrana domácích nechala hrát především své dvojky, což vyústilo v závěrečný dlouhý drive hostů, který byl veden po zemi až těsně před domácí end zónu, skóre se však neměnilo, protože žraloky opět srážely zbytečné fouly a špatně snapy. A tak útok hostů sice vydržel na hřišti po většinu čtvrté čtvrtiny, ale bez bodového příspěvku. Zápas potvrdil, že motorem Mammoths je především jejich obrana, která v zápase zaznamenala 3 interceptions a dva získané fumbly.

Autor článku: Radim Dohnal
Autorka fotografií: Nikola Navrátilová

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube