Upcoming MatchBrno Alligators vs Přerov Mammoths/26.9.2020

Uhelné sklady opět dobyty

Domácí hřiště pražských Mustangs nám očividně svědčí. Již potřetí jsme tam vyhráli a s Mustangs jsme nezaznamenali ani jednu prohru. Poprvé tomu bylo v semifinále 3. ligy (3:27), minulý rok v druhé lize (6:37) a letos rozdílem jediného touchdownu 0:7.

Jak skóre napovídá, byl to velmi těžký zápas a diametrálně odlišný od těch předchozích. Mustangům určitě pomohlo spojení s jiným pražským týmem – Prague Hippos, kde nejvíce posílila jejich defenzíva. 

První polovina nejenže nepřinesla žádné body, ale také se za celou dobu kopal pouze jeden pokus o field goal v podání Mammoths, který se kickerovi Ulicovi nepodařilo proměnit. “První zápas v sezóně nám ukázal, jak bude druhá liga vyrovnaná. Vstoupili jsme do něj s trochou nervozity a podepsalo se to na elementárních věcech jako je blokování a skládání,” komentoval úvodní utkání offensive koordinátor Radim Dohnal.

Druhá polovina zápasu přinesla na obou stranách mnohem kvalitnější útočnou hru, a to především tu běhovou. U Mammoths za ní stál reprezentační runningback Michal Bock. Za Mustangs to byla rotace runningbacků Riccarda Ruize a Ondřeje Frolíka. Při passové hře Mammoths se několikrát skvěle prosadil teprve osmnáctiletý receiver, Marek Školoudík.

V poslední čtvrtině se k závěrečnému náporu naopak rozjel přerovský útok a při jejich finálním drivu zápasu se jim podařilo skvělou běhovou hrou Bocka a Stokláska dotlačit míč do endzony Mustangs. Pro 1 yardový touchdown si doběhl quarterback Stoklásek po skvělé individuální akci, kdy se po špatném snapu jen těsně vyhnul sacku pro -10 yardů a poté proběhl středem obrany pro touchdown. Následně za 1 bod potvrdil kicker Ulica.

„Musíme odstranit chyby a celkově zlepšit hru. Je teprve začátek sezóny a v zápase byla spousta pozitivních věcí, na kterých můžeme stavět. Týmový duch byl po celý zápas skvělý a bylo vidět, že jsme po spojení [s Hippos] vytvořili jeden tým,” dodal Eric South, trenér Mustangs. 

Zhodnocení zápasu našimi hráči:

 


Již v neděli 28. dubna nás čeká na Spartaku utkání proti nováčkům druhé ligy, třineckým Sharks. Ty v předešlých sezónách zdobila především silová hra plná běhů. Přijďte nás podpořit i vy!

 

Autoři článku: Jan Zatloukal, Michal Gregor
Autor úvodní fotky: Petr Kraus

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube