Upcoming MatchBrno Alligators vs Přerov Mammoths/26.9.2020

Představení soupeře – Prague Mustangs

Pokud bychom měli představit soupeře opět jedním slovem, tak jako jsme to udělali při představování Dragons, byla by to u Mustangů, jednoznačně NADĚJE. Na klíčové slovo se můžeme dívat ze dvou úhlů pohledu. Tím prvním dlouhodobějším je, že se na tento tým několik let pohlíží jako na nadějný tým, který by měl prorazit, má delší dobu početnou hráčskou základnu, zahraničního trenéra, quarterbacka importa a spoustu dalších zahraničních hráčů. Přesto tomu vždy něco chybělo…

Tím druhým, a pro mě podstatnějším úhlem pohledu na toto slovo je jejich spojení s pražskými Hippos. Po skončení loňského ročníku došlo ke sloučení těchto dvou, dalo by se říci, tradičních pražských klubů a všichni netrpělivě očekávali, co to přinese.

Historie zná sloučení Black Hawk s Panthers, ze kterého vznikl hegemon PBP, jehož cílem nebylo vládnout české lize, ale prosadit se v Evropě. Výsledek byl ten, že ne všichni hráči sloučení podporovali, a tak někteří přestali hrát nebo změnili působiště. Stejně tak spojení brněnských Sígrs s Pitbulls přineslo konec většiny hráčů mladšího klubu. V případě Mustangs to vypadá na úspěšné sloučení. Hippos byli dlouhé roky pověstní silovým fotbalem, kde passová hra neměla téměř žádný prostor. Předchozí zápasy s Mustangs zase ukázaly, že jejich slabinou byly především obě lajny. No a náš poslední vzájemný zápas ukázal, že právě posílení velkými hráči udělalo z Mustangs hodně silný tým.

Jakou s nimi máme bilanci? Vraťme se zpět do roku 2017 do semifinále třetí ligy. Mustangs jako vítězové “české” skupiny, my jako druzí z “moravské” a naše jasné vítězství a postup do finále. Rok 2018 přineslo vzájemné utkání ve druhé lize a opět naše jednoznačné vítězství. Rok 2019 a náš první zápas v sezóně, kde jsme opět vyhráli, ale pouze těsným rozdílem 7:0 v zápase, kde obrany obou celků ukazovaly, jak skvěle jsou připraveny. Bilance 3:0 nás staví do role favorita, ale první zápas ukázal, že Mustangs po spojení s Hippos jsou komplexní tým a rozhodně patří k aspirantům na účast v letošním Silver bowlu. K tradiční slušné běhové hře přidali díky lepší práci OL a dobře zvolenému importovi na pozici QB i velmi dobrou passovou hru. Jejich obrana pak přitvrdila na lajně a yardy se tak proti ní získávají těžko.

Kdo viděl na streamu první zápas, ví, jak to vypadalo a podobná bitva o každý yard hřiště se dá čekat i teď. My, avšak víme, jaký máme cíl a tvrdě si za ním jdeme. Mustang může před mamutem utéci, ale v přímém boji ho porazit nemůže!

Autor článku: Petr Stejskal

 

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube