Upcoming MatchBrno Alligators vs Přerov Mammoths/26.9.2020

Představení soupeře – Prague Black Panthers

V neděli 30. 6. se od 14 hodin utkáme v posledním kole základní části 2. ligy s pražskými Black Panthers, se kterými jsme doposud neměli tu čest.

Co k tomuto soupeři říci? Lidé znalí poměrů amerického fotbalu v České republice moc dobře vědí, o kom je řeč. Prague Black Panthers je hegemon, který od roku 2012, kdy došlo ke sloučení pražských klubů Panthers a Black Hawks doslova válcuje českou nejvyšší soutěž. Cílem tohoto sloučení avšak nebyla dominance na domácí půdě, ale úspěchy v Evropě, což se nepodařilo úplně naplnit. Ale jak jsme již psali při představování Mustangs, sloučení nebývají vždy taková, jaká měla být. Každopádně vznikla organizace, která v našich končinách nemá konkurenci po všech stránkách.

Normálně by se náš soupeř jmenoval PBP 2, ale protože první tým letos nehraje českou nejvyšší soutěž, hraje výhradně rakouskou AFL, tak číslo z názvu zmizelo. Kdo proti nám tedy nastoupí? Nastoupí proti nám držitel posledního Bronze Bowlu a tým, který letos prohrál pouze jedinkrát a to s Prague Mustangs. Jde v podstatě o juniorský program prvního týmu, tedy hráče, kteří opustili juniorku a potřebují se rozehrát v mužském fotbale. Junioři, kterým je už juniorská kategorie “malá”, ale i hráči starší, na pomezí mezi prvním a druhým týmem.

Co se dá od takového soupeře čekat? Bezesporu precizní technika, rychlost, fotbalová chytrost… tyto všechny věci jim na tréninku totiž vštěpuje do hlavy ten nejlepší coaching staff u nás.

Pravděpodobně jsme se v aktuální sezóně s tak silným soupeřem ještě nesetkali, takže se diváci mohou těšit na atraktivní a vyrovnanou podívanou a mimo jiné, je to příprava na finále. Prague Black Panthers jsou totiž naši soupeři i v utkání o Silver Bowl.

Autoři: Petr Stejskal a Michal Gregor

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube