Upcoming MatchBrno Alligators vs Přerov Mammoths/26.9.2020

Představení soupeře – Hradec Králové Dragons

Ke svému třetímu zápasu letošní sezóny zajíždíme na půdu hradeckých Dragons a “Pod Lízátky” máme jediný cíl – zapsat letošní třetí vítězství. 


Pokud bych vám měl našeho soupeře představit jedním slovem, byla by to odvaha. Tým, který hraje svoji třetí sezónu, je již druhým rokem ve druhé lize, a to proto, že se loni nebáli a přijali nabídku asociace a z nepostupového místa ve třetí lize doplnili ligu druhou. Tento krok lze chápat ze dvou pohledů, nám je bližší ten, že udělali dobře, protože sbírat zkušenosti proti silnějším protivníkům je určitě přinosnější, než porážet slabší týmy. Dragons jsou navíc týmem, se kterým se rádi potkáte nejen na hřišti, ale klidně i po zápase se sklenicí piva.

Už při svém vzniku to nebyl typický nováček plný hráčů, kteří fotbal teprve poznávají, ale v týmu bylo několik hráčů, kteří měli spádově do Hradce Králové blízko a přitom už za sebou měli zkušenosti v jiných týmech. I proto je v jejich nováčkovské sezóně řadila asociace výše, než nás, coby pozdější držitele Bronze bowlu.

Jak je zřejmé, s tímto týmem jsme se utkali už v sezóně minulé a oba zápasy skončily naším přesvědčivým vítězstvím. Jak ale všichni víme, míč je šišatý, přes zimu nikdo nespí, a to co platilo loni, letos platit nemusí. Dragons přivedli do svého týmu další zkušené hráče, a to zejména reprezentačního defensive tackla Ladislava Pulce, a i tento rok přivedli na post quaterbacka zahraničního hráče, který loni na této pozici působil v prvoligových Patriots Richarda Browna. Loni jejich útok překvapil netypickou formací se třemi running backy a tudíž, už ne tak překvapivě, vyznával především silovou běhovou hru. Pro silovou hru má tento tým dobé předpoklady. Hradecký tým je personálně vyvážený, má jak dostatek silných hráčů na pozice, kde je to třeba, tak rychlých šikovných hráčů na postech, kde jsou právě tyto atributy výhodou. Letos jednoho hráče v backfieldu ubrali a jejich útok je tak mnohem pestřejší. Pokud se podíváme na jejich obranu, tak i tato je zajímavá pestrou směsicí různých blitzů, kterými se snaží nabourávat zaběhnutá schémata soupeřových útoků. Rozhodně to tedy není soupeř, kterého máte přečteného a víte co od něj čekat. Na první pohled to sice není vidět, protože náš soupeř prohrál  Bocats i PBP a těsně porazil nováčka Sharks, ale jejich football se od loňska posunul o velký krok vpřed.

Co tedy od zápasu čekat? Na straně Hradce určitě mnohem variabilnější útok, který půjde především po zemi, ale je nebezpečný i vzduchem, umí překvapit i pěkným během quaterbacka. Obranu, která před žádným snapem nenaznačí, co od ní čekat a hráče, kteří pro úspěch na hřišti nechají duši, ale nejdou pro vítězství za každou cenu. Lze tedy čekat tvrdý, ale férový zápas. A co čekat od Mammoths, no přece… To Vám přece nemohu říct, protože i stěny mají uši, ale určitě jedeme na zápas připraveni a chceme přivézt domů vítězství.

Přerov Mammoths 48:0 Hradec Králové Dragons (10. 6. 2018)


Autor článku: Petr Stejskal

Sleduj nás!


Nejnovější články

  • Zápas v Brně předčasně ukončila bouřka24.8.2020
  • V prvním utkání jsme porazili vícemistry Ostrava Steelers17.8.2020
  • V premiérovém ročníku Paddock eLigy skončili Mamuti na 2. místě15.6.2020
  • Z hřiště k PlayStationu. V Paddock elize se utkáme s dalšími týmy.14.4.2020

Nejaktuálnější video z YouTube